Vyhledej
Domov důchodců Dvůr Králové n. L. > Co se děje > společenské akce

Pozvánka od hasičů: přijďte k nám do stanic! (19. května 2024)

Den otevřených stanic HZS HKK 2024

Redakce, / 9.05.2024, Dvůr Králové nad Labem
V neděli 19. května si opět po roce mohou zájemci prohlédnout hasičskou techniku, prostory požárních stanic i speciální výcviková zařízení, zhlédnout ukázky z činnosti hasičů a vyzkoušet si práci hasiči na vlastní kůži.

FOTOGALERIE - Hasiči opět pozvou širokou veřejnost do svých stanic v Královéhradeckém kraji


Název akce

Den otevřených stanic HZS Královéhradeckého kraje.

Termín

neděle 19. května 2024 od 9 do 16 hodin

Akce je vhodná pro malé i velké fanoušky hasičů a hasičiny. Své brány otevřou všechny stanice HZS Královéhradeckého kraje

Akce mimo stanici

Profesionální hasiči v Hořicích budou na provizorním stanovišti v ul. Sladkovského kvůli konání motocyklového závodu. 

V rámci stanic bude možné nahlédnout i do speciálních výcvikových zařízení, jako jsou třeba polygon pro výcvik ve výšce a nad volnou hloubkou ve Velkém Poříčí nebo klecový polygon pro výcvik zásahu ve složitých podmínkách v Rychnově nad Kněžnou.

Z centrální stanice Hradec Králové (nábřeží U Přívozu) se akce pro veřejnost přesouvá na hasičský stadion v ul. Botanická v Hradci Králové, a to z důvodu rekonstrukce stanice. K vidění bude nejen zásahová technika. Připravujeme také několik stanovišť, kde si budou moci návštěvníci vyzkoušet pohyb v zakouřeném prostoru, hašení z proudnice, lezecké techniky nebo práci s vyprošťovacím zařízením. Hasiči také chystají komentované ukázky ze své praxe. K vyzkoušení bude i jedna z hasičských sportovních disciplín, a sice dráha TFA pro děti i dospělé nebo fyzické testy pro práci hasiče.
Součástí programu na stadionu v Hradci Králové bude také od 11 hodin slavnostní předání cisternových automobilových stříkaček, které sloužily profesionálním hasičům a nyní budou pomáhat u jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí.

Seznam stanic HZS KHK

📍 Stadion HZS Královéhradeckého kraje, Botanická ul. Hradec Králové. Bude zde umístěna zásahová technika a program v podobě stanovišť a dynamických ukázek. CHS Hradec Králové, nábřeží U Přívozu je z důvodu rekonstrukce uzavřena pro veřejnost.
📍 HS Hradec Králové – Pražská, Pražská 230/15z
📍 HS Nový Bydžov, Bratří Mádlů 201
📍 CHS Jičín, Dělnická 162
📍 HS Hořice, Sladkovského ulice - Hořické hasiče budete moci navštívit mimo stanici, kvůli konání motocyklového závodu 300 zatáček Gustava Havla budou vyjíždět z provizorního stanoviště ve Sladkovského ulici.
📍 HS Nová Paka, U Stadionu 1208
📍 CHS Náchod, Náchodská 530, Velké Poříčí
📍 HS Broumov, Soukenická 71
📍 HS Jaroměř, Na Valech 170
📍 HS Rychnov nad Kněžnou, Na Spravedlnosti 2010
📍 HS Dobruška, Solnická 791
📍 CHS Trutnov, Náchodská 475
📍 HS Dvůr Králové nad Labem, Zátopkova 3026
📍 HS Vrchlabí, Valteřická 1409
____________________________________
*CHS – centrální hasičská stanice
*HS – hasičská stanice


 
Vaše komentáře

Přečteno 300x