Vyhledej
Domov důchodců Dvůr Králové n. L. > Služby občanům > Sociální služby

Měsíc březen v Domově důchodců ve Dvoře Králové

Redakce, / 5.04.2024, Dvůr Králové nad Labem, domovduchodcu.kralovedvorsko.cz
Březen nám utekl jako voda, u nás se konaly tradiční a běžné aktivity, ale i ty větší.

FOTOGALERIE - Aktuální informace z Domova 04. 04. 2024


Uživatelé si mohli pochutnat na dobré kávě, zákuscích či zmrzlinovém poháru při kavárničce. Dále si mohli zazpívat nějakou svou oblíbenou písničku při zpívání s kytarou s Peterem či potrápit své mozkové závity při hře AZ-kvíz. 

Využívali jsme také slunečné jarní počasí k vycházkám s uživateli, či pracím na zahradě. Bylo totiž potřeba vyplet záhony nebo postupně přesadit jednotlivé rostlinky. Při individuálních aktivitách jsme pracovali i s kinetickým pískem, zaměřili jsme se na zájmy uživatelů, které jsme objevili v biografii. 

Na březen připadl Mezinárodní den žen, ani v našem Domově nepřišly ženy zkrátka. Každé jsme popřáli a předali hezkou květinu. 
Zastavila se za námi i místní Praktická škola, která přišla pozdravit a obdarovat naše uživatele velikonočními výrobky a přáníčky. Moc jim za to děkujeme. 

V březnu se konaly Velikonoční dílničky, kde společně s dobrovolníky a zaměstnanci Domova vytváříme výrobky, které následně zdobí Domov. Sešla se nás velká řada, a jak šla práce hezky od ruky, můžete z fotek posoudit sami. Malovala se vajíčka, pletly se pomlázky a tvořily další krásné velikonoční výrobky. Moc děkujeme všem dobrovolníkům a zaměstnancům, kteří nám při dílničkách pomáhali.
Před Velikonocemi jsme ještě přivítali jaro s Arnikou. 
Každoročně nám Královédvorská Arnika zajistí tuto akci, napeče dobroty, připraví balíčky pro klienty a domluví hudební doprovod. My to tedy máme úplně bez práce a za odměnu. Uživatelé si užívali skvělé muziky, točeného pivečka a dobrého pohoštění. Moc děkujeme Arnice za spolupráci a zajištění této akce. 

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem

Další články Domov důchodců Dvůr Králové n. L.

 
Vaše komentáře

Přečteno 182x