Vyhledej
Domov důchodců Dvůr Králové n. L. > Služby občanům > Sociální služby

Cena Ď 2023 pro Královédvorskou Arniku

Redakce, / 5.10.2023, Dvůr Králové nad Labem, domovduchodcu.kralovedvorsko.cz
Cena Ď je česká cena určena mecenášům a dobrodincům v oblasti kultury, charity, vědy, vzdělávání a morálních hodnot v ČR. Náš Domov do ní letos nominoval Královedvorskou Arniku z.s., zastoupenou její předsedkyní, zakladatelkou, stále nejaktivnější členkou a „Duší“ paní Janou Štěpánovou.

FOTOGALERIE - Cena Ď 2023

V pondělí 2. října 2023 jsme se vydali do Lipnice nad Sázavou, do Restaurantu U České Koruny, která se spjatá se spisovatelem Jaroslavem Haškem. Ten zde bydlel, vařil a psal. O celý objekt a jeho odkaz se i nadále starají Haškovi příbuzní. 

V této stylové hospůdce se vyhlašovala ocenění za městská i krajská kola ceny Ď. Námi nominovaná paní Štěpánová je velmi otevřená, empatická a vždy ochotná nabídnout pomoc. Svým naladěním, empatií, poctivostí a neokázalým vystupováním dokáže nadchnout a přitáhnout další lidi k pomoci potřebným. Paní Jana s dalšími dobrovolníky z Arniky u nás v Domově pomáhají při individuálních i skupinových aktivitách a velkých akcích. S uživateli chodí na procházky, výlety, společně s uživateli pečenou a vaří. Na velkých akcích vypomohou s obsluhou a asistují uživatelům, jak je potřeba. Navíc vždy napečou a připraví drobné pohoštění, na kterém si obyvatelé rádi pochutnají. 
 
Paní Štěpánová a Královédvorská Arnika si za svou více než dvacetiletou nezištnou práci odvezli krásnou Cenu Ď. 
Moc jí a celé Arnice gratulujeme a přejeme hodně sil a stejnou energii jako doposud. 

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem

Další články Domov důchodců Dvůr Králové n. L.

 
Vaše komentáře

Přečteno 240x