Vyhledej
Šikovné nákupy
Domov důchodců Dvůr Králové n. L. > Služby občanům > Sociální služby

Individuální aktivity jako řešení přísnějšího opatření v Domově důchodců (zpráva - 3. týden)

Zapojen do informovanosti seniorů je i místní rozhlas v Domově důchodců

Redakce / 6.04.2020, Dvůr Králové nad Labem, domovduchodcu.kralovedvorsko.cz
Jak jsme vás již informovali dříve, byli jsme nuceni z důvodu maximální ochrany zdraví vašich blízkých zavést v Domově ještě přísnější a razantnější opatření. Jelikož se vaši blízcí po většinu dne nachází pouze ve svých pokojích, kam za nimi dochází personál, snažíme se být s nimi co nejvíce v kontaktu prostřednictvím individuálních aktivit.
 

FOTOGALERIE - Aktuální informace z Domova – 3.4.2020 (3. týden)

Abychom se přesto společně nějak propojili, začali jsme tento týden pro uživatele i pracovníky pravidelně vysílat informace a zprávy promocí místního rozhlasu. Hlavní organizátorkou této činnosti je Šárka Hofmannová, dalšími skvělými moderátory je Lenka Husáková a Pepa Šimek. Zprávy trvají cca deset minut a všichni se z nich dozvíme, kolikátého je, kdo dnes o Vaše blízké pečuje, kdo slaví svátek nebo má narozeniny, co bude dnes k jídlu, dále jaká je předpověď počasí, jaké jsou na toto období aktuální pranostiky, poté následují zprávy z domova, ze světa i ze sportu. Pokud jste poslali nějaké vzkazy prostřednictvím mailu nebo Facebooku našemu Domovu, rádi je všem tlumočíme. Vysílání je doplněno i nějakými známými či méně známými radami.

I tento týden nám řada dobrovolníků i organizací ještě dodávala roušky. Naše veliké DÍKY patří paní Svobodové, Pečenkové, Krajčírové, Tomkové, Nevoralové, Bihariové a panu Lankpaulovi.

Z naší kuchyně si uživatelé mohli pochutnat na hovězí svíčkové, pečeném kuřeti na zelí či lososu v páře.

I když společných prostor vaši blízcí moc neužijí, aktivizační pracovnice je přece jen velikonočně vyzdobily, aby na nás všechny dýchla sváteční atmosféra, a každý přišel na trochu jiné myšlenky. Také moc děkujeme okolním domovům pro seniory, od kterých nám přišla Velikonoční přání.

Děkujeme paní Krobotové z Královédvorské Arniky a ještě jedné dárkyni za dodaní časopisů, křížovek pro naše uživatele. 

V tomto týdnů od vás dorazilo mnoho pohledů, dopisů a vzkazů pro vaše blízké, které předáváme a moc za ně alespoň touto formou společně děkujeme. Přebíráme od vás i balíčky, které potěší, dále rádi Vám zprostředkováváme telefonní hovory s Vašimi příbuznými, kteří nemají mobilní telefony.

Všechny tyto věci zmírňují sociální izolaci, jsou příjemným rozptýlením a vyplňují volný čas, kterého je i při zajištění našich individuálních aktivitách velké množství. Prosíme, vytrvejte, je to pro vaše blízké hodně důležité…

Buďme spolu nadále v kontaktu a věřme, že to společně zvládneme…

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem

Další články Domov důchodců Dvůr Králové n. L.

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 316x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět