Vyhledej
Šikovné nákupy
Domov důchodců Dvůr Králové n. L. > Služby občanům > Sociální služby

Klienti i zaměstnanci Domova důchodců jsou dle posledních testů všichni negativní

Stále probíhá pravidelné testování zaměstnanců i klientů na přítomnost viru SARS-CoV-2

Redakce / 13.11.2020, Dvůr Králové nad Labem, domovduchodcu.kralovedvorsko.cz
Výsledky testování zaměstnanců na Covid-19 začátkem tohoto týdne byly velmi příznivé – u nikoho dalšího se pozitivita nepotvrdila. Testování klientů se uskutečnilo včera, všichni obyvatelé, jsou negativní, žádný další klient s nákazou nepřibyl. Moc si přejeme, aby nám tento trend vydržel!
 

FOTOGALERIE - Aktuální informace z Domova 13. 11. 2020

Výpadek zdravotních sester

Personální situace je stabilizovaná díky velké pomoci zapůjčených zaměstnanců z jiných organizací a dobrovolníkům, kteří jsou již zapracováni. Bohužel část zaměstnanců zůstává ještě stále v pracovní neschopnosti. Nejvíce nás zasahuje výpadek čtyř zdravotních sester. Ty se podařilo částečně nahradit jednou vypůjčenou sestřičkou z jiné organizace a dvěma studentkami, které studují na vyšší odborné škole, střední zdravotnickou školu už ale mají. Všechny tyto „dámy“ jsou velmi šikovné a jsme nesmírně rádi, že je tu máme. DĚKUJEME!

Místní rozhlas funguje a těší

Hlášení místního rozhlasu jsme zpestřili o písničky na přání pro jednotlivé klienty, čteme také Vaše osobní vzkazy, které nám posíláte. Mají velkou oblibu a děkujeme za ně!

Obnovený sociální kontakt

Díky tomu, že se nám už vrátily všechny aktivizační pracovnice, postupně opět nabíhají individuální aktivity na pokojích uživatelů, pravidelně se uskutečňuje také rehabilitace. Uživatelé si také mohou objednat, co potřebují či na co mají chuť prostřednictvím personálu a zboží se jim poté doručí prostřednictvím naší kantýny, která již také funguje normálně. Rozvoj individuálních aktivit podpořila i pečovatelka Andrea, která v týdnu obešla několik uživatelů se svým pejskem Blondie. Potěšila a zprostředkovala tolik potřebný sociální kontakt našich uživatelů s jejich kamarádkou.

Poděkování

Děkujeme také cateringové firmě, která nám po celou dobu výpadku personálu zajišťuje teplé obědy. Dále velmi děkujeme všem příbuzným našich uživatelů, kteří personálu Domova nosí často něco sladkého na nervy a dodání energie. Takové věci potěší a moc si jich vážíme. Obzvlášť pak děkujeme příbuzným od p. Haasové, kteří nám nechali dovézt od místní firmy Milujeme dorty pět skvělých a vynikajících dortů. Byl to prostě úžasný zážitek pro naše chuťové buňky… DÍKY!


Věříme, že pokud se podaří udržet výsledky testování zaměstnanců i uživatelů v tomto duchu, budeme moci některá opatření začít pomalu uvolňovat. To, co všichni potřebujeme, jsou NORMÁLNÍ kontakty mezi sebou navzájem. S přihlédnutím k aktuální situaci se pro to budeme snažit udělat maximum.

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem

Další články Domov důchodců Dvůr Králové n. L.

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 805x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět