Vyhledej
Šikovné nákupy
Domov důchodců Dvůr Králové n. L. > Služby občanům > Sociální služby

Krajská Cena Ď putuje do Domova důchodců: Eliška Bihariová si ji rozhodně zaslouží!

Redakce / 24.09.2020, Dvůr Králové nad Labem, domovduchodcu.kralovedvorsko.cz
Ve čtvrtek 3. září 2020 se v Jihlavě v Gotickém sále historické radnice konala „Cena Ď v Královéhradeckém kraji 2020“, která z důvodu organizačních změn byla přeložena z jara na září, současně omezena počtem osob a zejména byla přidružena k pořádání „Ceny Ď v kraji Vysočina“ a dalších krajských cen sousedních krajů.
 

FOTOGALERIE - Předávání Ceny Ď paní Bihariové (Domov důchodců)

Cena Ď je česká cena určená mecenášům a dobrodincům v oblasti kultury, charity, vědy, vzdělávání a morálních hodnot v ČR. 
Náš Domov důchodců na tuto cenu nominoval paní Elišku Bihariovou, která v našem Domově pomáhá hlavně při aktivizačních programech, a to především s pečením a vařením. Společně s uživateli tak vytváří různé pochutiny převážně sladkého rázu, jako jsou štrůdly, buchty, svatební koláče apod. 
Nezalekne se ale ani slaných věcí, kdy vymyslí vždy nějakou skvělou pomazánku. Pokud máme v Domově větší akci, tak nás dokáže překvapit dalšími vzorky, které stihne napéct a vytvořit ještě doma. Tam již může vymyslet i složitější věci jako třeba cupcaky či makronky apod. Všichni příchozí si upečené věci od Elišky moc chválí a velmi rychle se po nich zapráší. 
Tato pomoc nám přináší mnoho věcí, primárně jde o trávení času s uživateli Domova, kdy si s Eliškou rádi zavzpomínají na toto tzv. „Babičkovské pečení“, ale i o obohacení uživatelů a personálu novými recepty, a v neposlední řadě nás svými výrobky na úrovni prezentuje na našich akcích pro veřejnost. 
A co se nestalo: Eliška Cenu Ď v Královéhradeckém kraji vyhrála a získala moc krásné ocenění. 
Elišce gratulujeme, a ještě jednou moc děkujeme za vše, co pro naši organizaci a uživatele vytváří. 

Mgr. Josef Šimek 
sociální pracovník

Další články Domov důchodců Dvůr Králové n. L.

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 471x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět