Vyhledej
Domov důchodců Dvůr Králové n. L. > Služby občanům > Sociální služby

Na rotopedu až do Barcelony - úctyhodný výkon klientů v Domově důchodců

Redakce, / 19.02.2024, Dvůr Králové nad Labem, domovduchodcu.kralovedvorsko.cz
Zajímavé akce a aktivity začaly v Domově důchodců hned po Novém roce včetně akce našich fyzioterapeutek s názvem Motomedtours a Rotopedtours

FOTOGALERIE - Aktuální informace z Domova 16. 02. 2024


Pohybem ke zdraví i do Barcelony

V průběhu celého ledna se naši uživatelé mohli zapojit do akce s názvem Motomedtours a Rotopedtours, kterou připravily naše fyzioterapeutky. S cílem bylo společně za měsíc ujet co největší počet kilometrů na rotopedu či motomedu. Nakonec se tohoto projektu zúčastnilo zhruba 30 uživatelů, kteří ujeli 1 448 km a dojeli by tak až do španělské Barcelony. Úctyhodný výkon. 

Návštěvy 

S Tříkrálovou sbírkou nás navštívili žáci MŠ Roháčova s pěveckým vystoupením a kasičkou právě pro tyto účely.
Také nás potěšila návštěva z nedalekého Safariparku, která pro nás uspořádala velmi zajímavou přednášku o historii zoologické zahrady. 
Začátkem února k nám zavítal pan Vladimír Pecháček, který nám zazpíval mnoho staropražských písniček. Dokázal tak rozzářit nejednoho uživatele. Koncert sklidil velké ovace. Moc děkujeme za zprostředkování rodině paní Strnadové. 

V únoru jsme si užili také Masopust, který je spojený každoročně se Zabijačkou a Maškarním bálem. O těchto akcích jsme psali v minulém příspěvku.

Probíhaly také tradiční akce podle daného termínu v týdenním programu. Nechybělo tak Bingo, Kavárnička, Dopolední klub, Čtení či Chytré hlavičky s Aničkou, konaly se také bohoslužby. Navštívily nás kadeřnice, které naše uživatele opět upravily a zkrášlily. Uživatelé často trávili volný čas i v rámci individuálních aktivit se svými klíčovými pracovníky. S nimi například navštívili filmové představení v místním kině, pohráli si s pejsky při canisterapii, poslouchali písničky a filmy na tabletu či se společně vydali na nákupy do nedalekých obchodů. 

V tomto roce nás čeká nová aktivita, která bude celoročně zaměřená na zahradu a vše okolo ní s názvem U babičky a dědy – komunitní zahrada. Na starost ji má náš aktivizační pracovník Petr, který si vždy připravuje speciální a tematicky zaměřenou činnost. Naposledy si pro uživatele připravil výrobu svíček Hromniček. 

S jarem se těšíme, že se do činností s našimi seniory zapojí děti.

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem

Další články Domov důchodců Dvůr Králové n. L.

 
Vaše komentáře

Přečteno 247x