Vyhledej
Šikovné nákupy
Domov důchodců Dvůr Králové n. L. > Služby občanům > Sociální služby

Opakované testování na koronavirus, ale i Ježíškova vnoučata: v Domově důchodců se těší na advent

Redakce / 22.11.2020, Dvůr Králové nad Labem, domovduchodcu.kralovedvorsko.cz
V minulém týdnu jsme vás informovali o povzbuzující epidemiologické situaci v našem Domově a moc jsme si přáli, aby nám v testování klientů i zaměstnanců nikdo další nepřibyl. Bohužel v současné době jsou pozitivní další 2 pracovnice, které jsou v izolaci doma.
 

Nekončená kola testování

Testování klientů se uskutečnilo 20. listopadu – výsledky bychom měli mít během víkendu. Věříme, že máme to nejhorší za sebou a že budeme případně řešit pouze jednotlivce.
Někteří naši zaměstnanci jsou ještě stále v pracovní neschopnosti, takže jsme velmi vděčni za ty, které máme zapůjčené z jiných organizací nebo ty, kteří se nám přihlásili na naši výzvu. Bez jejich pomoci bychom se neobešli a péči nezajistili. 
DĚKUJEME VÁM!!! 

Splněná přání: Ježíškova vnoučata i letos

V tomto týdnu jsme se hned v pondělí přihlásili do tradičního předvánočního projektu Českého rozhlasu s názvem Ježíškova vnoučata. I v letošním roce jsme se snažili zjistit, co by našim uživatelům udělalo radost. Přání jsme zaznamenali do webové aplikace a těšili se na dárce. V tuto chvíli jsou již všechna splněna a zbývá pouze doladit detaily o předání nebo přeposlání dárků. 
Velmi nás také potěšilo přihlášení „virtuálního Ježíškova vnoučete“, kterým je klavírní Trio Bohémo. Toto uskupení ve složení Kristina Vocetková (violoncello), Matouš Pěruška (housle) a Jan Vojtek (klavír) by rádi zpříjemnili seniorům čekání na jejich blízké právě v adventním čase tím, že by natočili domácí vánoční koncert, kde by se senioři mohli zaposlouchat do koled a populárních skladeb klasické hudby. 
Se skupinou jsme se domluvili a jakmile bude koncert nahraný bezplatně nám ho dodají na DVD. My jej pak budeme moci promítnout, aniž bychom porušili hygienická nařízení a zákazy. Velmi za tuto nabídku a spolupráci děkujeme, věříme, že přinese uživatelům alespoň na krátký čas radost, pohodu a klid, které v tuto dobu tolik potřebují. 
DĚKUJEME!!!

Každodenní aktivity

Pro každodenní kontakt s obyvateli stále využíváme rozhlas. Aktivizační pracovnice Lenka a Šárka se snaží denní hlášení obohatit aktualitami ze společenského života, sportu, vzpomenout na výročí, která na konkrétní den připadnou, událostmi z historie, básněmi, písničkami na přání, vzkazy, které zasíláte apod. Společně s Lucií nabízí také řadu individuálních aktivit na pokojích obyvatel. S některými uživateli využíváme pravidelně i komunikaci s přáteli a rodinou pomocí videohovorů.
I když je toto období náročné, pevně věříme, že se alespoň částečně pomalu začínáme vracet k normálu. 
Děkujeme vám za vaše vzkazy, projevy podpory a důvěry. Velice si jich vážíme.

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem

Další články Domov důchodců Dvůr Králové n. L.

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 276x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět