Vyhledej
Šikovné nákupy
Domov důchodců Dvůr Králové n. L. > Služby občanům > Sociální služby

Těšíme se na konec karantény, zní z Domova důchodců

Redakce / 28.11.2020, Dvůr Králové nad Labem, domovduchodcu.kralovedvorsko.cz
Testování klientů v pátek minulého týdne dopadlo dobře, nikdo další pozitivní nebyl. Zaměstnanci podstoupili testování toto úterý – ani z nás nikdo pozitivní není. Další společné testování klientů i zaměstnanců máme domluvené na 1. 12. 2020. V případě, že i tyto testy vyjdou všem negativní, Krajská hygienická stanice nám karanténu ukončí. Moc si přejeme, aby to tak skutečně bylo…
 

FOTOGALERIE - Aktuální informace z Domova 27. 11. 2020

Na konci měsíce listopadu ukončí svou činnost zaměstnanci, kteří nám byli zapůjčeni z jiných organizací. Ještě jednou děkujeme Domovu bez bariér Hořice, Domovu pro seniory Pilníkov, Barevným domkům Hajnice a společnosti Domovu Arreta, o.p.s., že nám vyšli vstříc a pracovníky uvolnili. Dále děkujeme všem, kteří se přihlásili na výzvu: včetně studentů. 

Ježíškova vnoučata


Stále pokračuje plnění přání v rámci projektu Ježíškova vnoučata. Dárečky začínají pomalu chodit poštou, některé předáváte osobně „mezi dveřmi“. Mockrát děkujeme za vaši ochotu udělat radost ostatním! 

Výzdoba z Jedničky


Velmi si vážíme nabídky pomoci Domu dětí a mládeže Jednička ze Dvora Králové nad Labem. Při společném setkání ve středu jsme upřesnili spolupráci při výrobě vánoční dekorace, kterou bychom mohli použít na výzdobu Domova i pokojů uživatelů. Jelikož v této době s nastavenými opatřeními úplně nejde tyto výrobky vytvářet zde, jak jsme na to byli při vánočních dílnách zvyklí, jsme velmi rádi, že tato pomoc přišla. Velmi děkujeme a těšíme se na radost, kterou nám přinese.

Advent přes rozhlas

Blíží se vánoční doba, a tu jsme první adventní nedělí každoročně slavnostně zahajovali povídáním a koncertem, zapálením úvodní svíčky a zazpíváním koled. Toto bohužel letos společně nebude možné, ale i tak se snažíme, aby na uživatele tato atmosféra dýchla. Aktivizační pracovnice pomalu začínají vánočně zdobit Domov za doprovodu koled, které pouštíme do místního rozhlasu. 

Sladké pozdvižení


Radost nám přináší všechny dobroty, sladkosti a další výtvory, které nám jako pozornost nosíte, u chvíle odpočinku s kávou a čajem je velmi oceňujeme. Velmi nás potěšila návštěva Střední školy gastronomie a služeb z Nové Paky, kteří nám přivezli pro zaměstnance ještě teplé vynikající koláče s několika náplněmi na výběr. Byly výborné, moc děkujeme!

Koncem minulého týdne nás navštívila redaktorka Českého rozhlasu Hradec Králové paní Jana Házová, která u nás natáčela reportáž o tom, jak zvládáme tuto mimořádnou situaci, jak to zvládají uživatelé a jak se těší na Vánoce. Zprostředkovaně proběhly i dva rozhovory s jednotlivými uživateli. Reportáže jste mohli během víkendu slyšet na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové.
(https://hradec.rozhlas.cz/priprava-na-vanocni-svatky-je-letos-jina-a-plati-napriklad-take-pro-dvorsky-8366606)

Stále platí to, že pokud se změní zdravotní stav některého z vašich blízkých, budeme vás informovat.

Pevně věříme, že se co nejdříve dočkáme ukončení karantény a budeme moci další opatření pomalu rozvolňovat. Děkujeme vám za vaši podporu a důvěru, velmi si jí vážíme.

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem

Další články Domov důchodců Dvůr Králové n. L.

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 286x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět