Vyhledej
Šikovné nákupy
Domov důchodců Dvůr Králové n. L. > Služby občanům > Sociální služby

V Domově důchodců probíhá druhé kolo testování na Covid, obědy dováží firma

Redakce / 30.10.2020, Dvůr Králové nad Labem, domovduchodcu.kralovedvorsko.cz
V pondělí 26. října 2020 jsme vás žádali o pomoc při řešení personální situace v našem Domově způsobené výskytem koronaviru. Vlna pomoci a solidarity byla a stále je obrovská a úplně předčila naše očekávání. Provozně nás nejvíce ochromilo zajištění stravovacích služeb pro klienty i zaměstnance.
 
Velmi děkujeme společnosti MULTI-Catering, s.r.o., která nám již od středy dodává teplé jídlo. 

Co se týká péče o klienty, Krajský úřad Královéhradeckého kraje nám pomohl se zprostředkováním odborných pracovníků z ostatních sociálních služeb – Domova bez bariér Hořice a Domova pro seniory Pilníkov. Dále děkujeme za zapůjčení pracovníků Barevným domkům Hajnice a společnosti Domovu Arreta, o.p.s. Řada z vás nás kontaktovala na základě naší výzvy a nabízí nám své služby. V tuto chvíli je takto do pomoci zapojeno asi 22 osob. Všem vám patří obrovský dík!

O uživatele pečujeme stále na jejich pokojích. Provádí ji pracovníci, kteří pracují ochranných pracovních prostředcích a dodržují veškerá epidemiologická opatření. Ochranných prostředků máme dostatek. Tento týden od středy do pátku probíhá testování zaměstnanců a klientů na přítomnost viru SARS-CoV-2, kteří v rámci prvního testování (o víkendu) vyšli negativní. Výsledky bychom měli znát během víkendu, klienti i rodiny budou o výsledku testování informováni. 
Nadále platí, že pokud se změní zdravotní stav některého z vašich blízkých, budeme vás informovat osobně.

Pokud přinášíte do Domova balíčky pro své blízké, velmi vás prosíme, abyste pokud možno využili čas ve všední dny v době mezi 7:00 – 15:00 hodinou, kdy jsou přítomni na pracovišti i administrativní pracovníci. Jinak to znamená, že ten, kdo si od vás balíček přebírá, se musí svléknout z ochranných pomůcek (štít nebo brýle, ochranný oblek, rukavice a respirátor) a pak je znovu obléci. Moc děkujeme za pochopení. 

Vážíme si jakékoli podpory, kterou našim zaměstnancům vyjadřujete. Věříme, že společnými silami se nám podaří to situaci zvládnout.

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem

Další články Domov důchodců Dvůr Králové n. L.

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 574x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět