Vyhledej
Šikovné nákupy
Domov důchodců Dvůr Králové n. L. > Sluľby občanům > Sociální služby

V Domově důchodců ve Dvoře Králové končí karanténa!

Redakce / 4.12.2020, Dvůr Králové nad Labem, domovduchodcu.kralovedvorsko.cz
Máme velkou radost: k dnešnímu dni končí našemu Domovu karanténa! Je skvělé, že jsme to zvládli, jsme za to moc rádi, a ještě jednou děkujeme za vaši podporu a pomoc.
 

FOTOGALERIE - Aktuální informace z Domova 4. 12. 2020

Předvánoční atmosféra


Tento týden se už dění v Domově začalo pomalu nést v předvánoční atmosféře. Aktivizační pracovnice v tomto týdnu dokončily vánoční výzdobu Domova, takže je již vše hezky vyladěné a připravené a můžeme se těšit na Vánoce. S výzdobou nám v letošním roce pomohl i místní Domov dětí a mládeže Jednička, který nám připravil mnoho hezkých výrobků. Vyzdobili jsme jimi pokoje uživatelů, část z nich jsme použili pro společné prostory a místní kapli. Navíc nám žáci ve spolupráci s učiteli pravidelně připravují kratičké zprávy, které následně pouštíme našim uživatelům do místního rozhlasu. Ti jsou za ně moc rádi a velmi se jim líbí. Moc Vám všem za tuto pomoc děkujeme!

Paní Kateřina Pfeifarová, která u nás stále vystavuje duchovní obrazy, pro nás nazpívala píseň Purpura. Pustili jsme si ji místním rozhlasem a zase jsme byli sváteční náladě kousek blíž. Děkujeme za milý umělecký zážitek.

Začátkem týdne Domov provonělo i pečení vánočního cukroví, o které se postaraly aktivizační pracovnice s malou skupinkou našich uživatelů. Ti je následně i sami ozdobili. Všichni jsme si to moc užili a vzpomínali, jak to bylo s přípravou a pečením cukroví, když jsme byli ještě děti.

Každoročně zavítá do Domova také Mikuláš s čerty a andělem. V těchto časech a opatřeních to mají trochu složitější. Pevně věříme, že se dnešní nadílka povedla, kdo „trochu zlobil“, vykoupil se písničkou nebo básničkou, do pekla si čerti v pytlích nikoho neodnesli.

I nadále nám předáváte či posíláte dárky z projektu Ježíškových vnoučat. Těší nás, že i v této nelehké a složité době si najdete cestu, jak udělat někomu radost. Dárek, který bohužel v krabici do Vánoc nepočká, dostal v tomto týdnu také pan Josefík. Skočil za ním takřka až do postele. Překvapil ho totiž nový králíček, o kterého se bude moci starat, a kterého si moc přál. Děkujeme s pane Josefíkem!

Velmi si vážíme i vánočního přání z místní soukromé Mateřinky, kteří nám připojili i video, kde nás seznamují se svojí podzimní činností. Moc děkujeme i za uživatele, kteří mají kontakt s dětičkami moc rádi, i když nyní nemůže být zprostředkován na živo. 

Aktuální opatření


I když už karanténa skončila, návštěvy stále volně povoleny nejsou. Na jejich časech a způsobu se individuálně, prosím, dále domlouvejte s Mgr. Lucií Karlovou na telefonním čísle 724 885 909. 

Ještě jednou cám děkuji za podporu a důvěru, kterou jste nám po celou dobu karantény vyjadřovali.

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem

Další články Domov důchodců Dvůr Králové n. L.

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 711x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět