Vyhledej
Domov důchodců Dvůr Králové n. L. > Služby občanům > Sociální služby

V Domově důchodců vyhrávala cimbálovka

Redakce, / 30.10.2023, Dvůr Králové nad Labem, domovduchodcu.kralovedvorsko.cz
V minulém týdnu se u nás konala velmi oblíbená akce, která měla několik let odmlku. Zavítala k nám Cimbálovka Aleše Smutného, která nám hodinku krásně vyhrávala.

FOTOGALERIE - Aktuální informace z Domova 27. 10. 2023

K cimbálovce patří víno, pro letošek jsme zvolili svařené víno. Ohlas byl od uživatelů velký, všem se to náramně líbilo a někteří dokonce vzkazovali, že ani neusnou, jak si ty písničky budou stále broukat. 

Při víkendových aktivitách nás navštívil pejsek od Andrejky, se kterým si uživatelé užili mnoho zábavy. 

Z jablek, kterých se letos urodilo požehnaně, jsme si připravili výtečný a zdravý mošt. 

Konaly se také pravidelné aktivity, ale i bohoslužby a také zajímavá cestovatelská přednáška o putování po východě USA. 

Nezapomněli jsme tento měsíc ani na společné pečení, nyní byly v plánu škubánky, které si uživatelé připravili a následně na nich pochutnali buď s mákem anebo švestkovým rozvarem. 
 
Zavítali jsme i do Chotěvic, kde jsme si prohlédli kostel sv. Petra a sv. Pavla, který vlastní Richard Krajčo s manželkou a postupně ho rekonstruují. Uživatelé byli nadšeni. Včera se někteří uživatelé vydali do nedaleké Galerie minerálů, kde mohli obdivovat unikátní sbírku minerálu z celého světa. 

Moc také děkujeme paní Adamčíkové, která nám do kuchyně věnovala velké množství dýní hokkaidó, ze kterých nám všem kuchařky připraví jistě výtečné podzimní pokrmy. 

V příštím týdnu si připomeneme památku zesnulých - Dušičky, plánujeme s uživateli návštěvu místního hřbitova. V pátek 3.11. od 15 hodin se následně u nás koná Vzpomínkové setkání doplněné o zádušní ekumenickou bohoslužbu, kde vzpomeneme na uživatele, se kterými jsme se rozloučili v loňském roce. 
 
Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem

Další články Domov důchodců Dvůr Králové n. L.

 
Vaše komentáře

Přečteno 155x