Vyhledej
Domov důchodců Dvůr Králové n. L. > Služby občanům > Sociální služby

Výlet na Sněžku jako splněný sen uživatele Domova důchodců

Redakce, / 28.10.2023, Dvůr Králové nad Labem, domovduchodcu.kralovedvorsko.cz
Koncem září jsme se vydali prozkoumat lesy v okolí a pokusit se najít nějaké houby. Je pravda, že počasí nám přálo, a nakonec jsme našli plné dva košíky.

FOTOGALERIE - Plníme sny našim uživatelům


Celý pobyt v přírodě jsme si navíc zpříjemnili piknikem na dece. 

Jelikož bylo celé září i částečně v říjnu teplé a příjemné počasí často jsme chodili na procházky do okolí, kde jsme navštívili kočičky a další zvířectvo naší aktivizační pracovnice Lenky. Velmi oblíbené jsou i nákupy v nedalekých obchodech. Na zahradě jsme se pak věnovali společenským deskovým hrám. Pan Bláha jako věrný fanoušek dvorské sportu pravidelně o víkendech, ale i v týdnu, chodívá podporovat místní fotbalisty a hokejisty na domácí zápasy, vždy mu nechybí fanouškovská šála, dobrá nálada a optimismus. 

Při individuálních aktivitách naši aktivizační pracovnice barvili uživatelům vlasy a manuálně pracovali na procvičení motoriky. Někteří využili i virtuální realitu. 

Velkým zážitkem pak byl pro pana Hnáta jeho vysněný výlet na Sněžku. S rehabilitační sestřičkou se jedno sobotní dopoledne vydali do Pece pod Sněžkou odkud měli v plánu vyjet lanovkou na nejvyšší vrchol naší republiky. Bohužel ne vždy jde vše podle plánu a počasí si bohužel vybrat nemůžeme. Lanovka z důvodu nepřízně počasí nejela, alternativně se tak vydali alespoň na část trati pěšky, respektive na vozíku. Došli, takřka tam, kam to až bylo schůdné, takže až do Obřího dolu. Nicméně pan Hnát předvedl obdivuhodný výkon, kdy i část trati ušel po svých. Následně v restauraci hotelu Bouda Máma přeci jen tu vysněnou Sněžku pokořil, sice tu tekutou, byla ale opravdu zasloužená. Moc děkujeme majiteli Body Máma za ochotu a pomoc a samozřejmě rehabilitační sestřičce paní Rejlové za splnění vysněného přání.

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem

Další články Domov důchodců Dvůr Králové n. L.

 
Vaše komentáře

Přečteno 647x