Vyhledej
Šikovné nákupy
Domov důchodců Dvůr Králové n. L. > Služby občanům > Sociální služby

Zažít něco normálního je vzácné: veselí a masopust v Domově důchodců

Redakce / 1.03.2021, Dvůr Králové nad Labem, domovduchodcu.kralovedvorsko.cz
V minulém týdnu jsme si připomněli maškarní veselí a masopust. Bohužel z důvodu vládních nařízení jsme letos byli nuceni Maškarní bál zrušit, a tak jsme si alespoň vyzdobili jídelnu v přízemí.
 

FOTOGALERIE - Aktuální informace z Domova 1. 3. 2021

O zabíjačku jsme ale přijít nechtěli. Při dodržení všech hygienických opatření, včetně antigenních testů, jsme mohli ve čtvrtek v dopoledních hodinách přivítat uživatele v suterénu Domova. Tam od brzkých ranních hodin řezníci společně se zaměstnanci zpracovávali maso, a tak oblíbení zabíjačkové pochutiny. Uživatelé viděli, jak se plní jitrnice a žemláky, vyrábí tlačenka a mnoho dalších věcí. Mohli ochutnat sádlo, škvarky, výtečný mozeček, výpečky a ovar. K tomu nesmělo chybět točené pivečko z místního Safari pivovaru, za které moc děkujeme. Pokud měl někdo chuť na sladké, mohli si vybrat z nepřeberného množství pochutin – bábovek – děkujeme paní Elišce Bihariové, koláčky, houstičky a další dobroty napekla paní Jana Rejlová – velké díky. 
Celá akce se povedla a všichni uživatelé, kterých se zde vystřídalo opravdu početné množství, si velmi pochutnali nejen ve čtvrtek, ale i další dny, kdy se podávala například ovarová polévka, zabijačkový guláš, tlačenky nebo jitrnice. 

Ostatně reportáž z celé akce od pana Plecháčka z Českého rozhlasu Hradec Králové si můžete přečíst zde. Všem, kteří se zúčastnili a pomáhali nám moc děkujeme. Měli jsme zase po delší době pocit, že jsme zažili „něco normálního“.

Víkend měla tentokrát na starosti Lucka. Pojala ho hudebně a uživatelé se mohli potěšit s dechovkami. 

Neděle patřila jako již tradičně bohoslužbě v kapli a individuálním aktivitám na pokojích. 

Nadále platí omezené možnosti v realizaci návštěv, domlouvejte se, prosíme, s paní Karlovou. 

Děkujeme vám za pochopení a vstřícnost…

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem

Další články Domov důchodců Dvůr Králové n. L.

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 345x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět