Vyhledej
Domov důchodců Dvůr Králové n. L. > Doprava

Od pondělí 6. dubna se bude opravovat silnice z Komárova směrem ke Kocbeři

Redakce / 6.04.2020, Aktualizováno
Rekonstrukce Krkonošské ulice pokračuje, na probíhající práce na vodovodu a kanalizaci by měla v dalších týdnech navázat rekonstrukce silnice, kterou provedou pracovníci společnosti EUROVIA CS, a. s. Ještě před tím ale stavbaři opraví část chystané objízdné trasy ve směru na Vítěznou.
 

Během stavebních prací dojde od 6. do 12. dubna 2020 k úplné uzavírce opravované silnice č. III/29929 v úseku od křižovatky pod Kocbeřemi (nad lesem) směrem na Komárov. 

Pro dopravu jsou tak stanoveny objízdné trasy pro osobní, nákladní a autobusovou dopravu. Žádáme řidiče, aby sledovali a respektovali umístěné dopravní značení.

Osobní a nákladní doprava (obousměrně): z centra města směr Hradec Králové, ulice Dukelská, Hradecká dále po silnici č. II/299 přes Zboží až do Choustníkova Hradiště, zde odbočit na silnici č. I/37 směr Kocbeře.

Linkové autobusy (obousměrně) směr Trutnov: z autobusového nádraží vpravo po ulici 17. listopadu k okružní křižovatce Dukelská – Legionářská – 17. listopadu, zde doprava a dále po silnici II/299 ulicemi Dukelská, Hradecká směr Zboží, za Zbožím doleva na silnici č. III/29926 ve směru na Novou Ves s výjezdem na silnici I/37 směr Kocbeře.


Pozor - ve stejném termínu je uzavřena
i ulice Jiráskova ve Dvoře Králové.
To je výpadovka z centra směrem na Hostinné
 Více informací ZDE

Uzavírka se dotkne provozu autobusových linek 690329, 690116, 690332, 690440 (Trutnov – Dvůr Králové nad Labem), které nebudou obsluhovat zastávky: Dvůr Králové nad Labem, Kocbeře, rozc. Vítězná; Dvůr Králové nad Labem, Tyršova, oční škola; a Dvůr Králové nad Labem, pošta. Namísto toho budou autobusy zastavovat na náhradní zastávce Dvůr Králové nad Labem, Dukelská.


Obousměrná zastávka Vítězná, Komárov bude do 31. října 2020 přemístěna na silnici č. III/29928 k mostu a k vyústění účelové komunikace z Komárova.

Dopravci budou ve spolupráci s Krajským úřadem Královéhradeckého kraje informovat cestující a v případě dotazů poskytnou informaci řidiči přímo ve vozidle.

Rekonstrukce Krkonošské ulice se realizuje v rámci další etapy kompletní rekonstrukce krajské silnice č. II/300 Dvůr Králové nad Labem – Kocbeře, tentokrát v úseku od čerpací stanice po odbočku na Vítěznou. Na projektu město Dvůr Králové nad Labem spolupracuje s Královéhradeckým krajem. Kromě prací na obnově vodovodu a obnově a prodloužení kanalizace dojde k předláždění stávajícího chodníku, dále k vybudování nového chodníku až na křižovatku k ´Chaloupkám´ a také k vybudování souvisejícího veřejného osvětlení. Město má v rozpočtu na rekonstrukci Krkonošské ulice vyčleněno 25,5 mil. Kč.

Rekonstrukci silnice, chodníků a výstavbu nového chodníku provede společnost EUROVIA CS, a. s., za celkovou částku 66,5 mil. Kč. Zatímco Královéhradecký kraj za rekonstrukci vozovky a vybudování nové dešťové kanalizace zaplatí 61,4 mil. Kč, náklady za práce na chodnících a veřejném osvětlení ve výši 5,1 mil. Kč uhradí město.

Podrobnosti o opravě Krkonošské ulice najdete ZDE. A v souvisejících níže

Jan Holan

Zdroj: mudk.cz

 

Související články
Ministr upřesnil termíny dokončení D11, starosta Dvora Králové má řešení pro Choustníkovo Hradiště
Výpadovka na Trutnov bude uzavřena od 2. března 2020 až do podzimu
Lesní tunel mezi Kocbeří a Dvorem Králové ustoupí širší komunikaci
Práce na opravě objízdné trasy jsou odloženy
Kvůli opravě kanálových poklopů se na dva týdny pro dopravu UZAVŘELA Jiráskova ulice (od Karlova nahoru)
AKTUALIZACE: silnice ze Dvora Králové do Vítězné uzavřena kvůli nehodě
U Kocbeře se vysypal při nehodě náklad z vleku
Po Velikonocích nebudou 2 dny jezdit vlaky ze Dvora Králové do Staré Paky

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1112x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt


Domov důchodců 
Dvůr Králové nad Labem

Roháčova 2968
544 01  Dvůr Králové nad Labem

Příspěvková organizace zřízená Královéhradeckým krajem
Kontakty:
E-mail:
Tel.: 499 321 891 
Web: http://www.domovdknl.cz/
Fcb: https://www.facebook.com/domovdknl/

Kalendář akcí