Vyhledej
Šikovné nákupy
Domov důchodců Dvůr Králové n. L. > Služby občanům > Sociální služby

Reportáž z Loučení s létem, 20 let Domova důchodců ve Dvoře Králové

Redakce / 9.10.2020, Dvůr Králové nad Labem, domovduchodcu.kralovedvorsko.cz
V pátek 18. září 2020 jsme prožili „VELKÝ DEN“: oslavili jsme společně 20 let otevření našeho Domova v těchto prostorách. Celodenní program byl rozdělen do dvou částí – oficiální části pouze pro pozvané, která se z důvodu bezpečnostních opatření uskutečnila v prostorách Domova bez přítomnosti našich uživatelů (ti jej ve zkrácené podobě absolvovali den dopředu) a odpoledního programu, který byl zaměřen na širokou veřejnost, rodinné příslušníky našich uživatelů, uživatele samotné i naše zaměstnance.
 

FOTOGALERIE - Loučení s létem, 20 let Domova

Dopolední program se nesl ve slavnostním duchu, paní ředitelka přivítala všechny příchozí a shrnula oněch 20 let života Domova. Zároveň poděkovala všem, kteří spojili svůj život s naší organizací tím, že využili její služby, poděkovala zaměstnancům, spolupracujícím organizacím, vzdělavatelům, sponzorům, dárcům a dobrodincům, všem, kteří pomáhali v situaci kolem Covidu, zřizovateli, dobrovolníkům a dalším. 
Osobně jsme mohli poblahopřát, a ještě jednou poděkovat za získání Ceny Ď, paní Elišce Bihariové – dobrovolnici, která pro nás peče různé dobroty a která zvítězila v krajském kole mecenášů a dobrodinců v roce 2020.

Vyjádřila své přání do dalších let: „Neusnout na vavřínech a hledat odpovědi na to, jak kvalitu služby každodenně naplňovat. Cílem je, aby si každý z nás uměl představit, že, pokud by se dostal do situace, kdy by už nebyl sám schopen péči o sebe zvládat, svěřil by se s důvěrou do péče naší služby…“ 

Otevřeli jsme výstavu fotografií našich uživatelů s pejsky z místní Základní kynologické organizace 138 s názvem „Život je teď“ a pokřtili kalendář s jejich fotografiemi. Ekumenickou bohoslužbou slova jsme zpřístupnili nově vybudovanou kapli, která nabízí svůj prostor každému (klientům, zaměstnancům i příchozím do Domova), kdo se chce zastavit, ztišit, anebo si jen tak porovnat myšlenky… 

Dopolední a odpolední blok hudebně doprovodily studentky Základní umělecké školy ze Dvora Králové nad Labem, bohoslužbu pan Vít Mišoň.

Celý den byla k dispozici káva od profesionálního baristy, o prvotřídní cateringové služby se postaraly pracovnice naší kuchyně.

Odpolední program startoval v 13:30 hod. vernisáží Výstavy obrazů duchovních krajin od malířky Kateřiny Pfeiferové, které jsou v současné době vystaveny v jídelně v přízemí. 
Počasí nám přálo, takže mohl začít hudební program na zahradě, kde mohla široká veřejnost ochutnat pivo z pivovaru Safari, kebab či výbornou lornu, kávu od baristy, nechat si namalovat svůj oblíbený motiv na obličej, či vydovádět se na skákacím hradě. Poslední dvě atrakce nejvíce využily děti, které se tu vydováděly. 
Hudební produkci započal pan Vlček s doprovodem, kteří nám zazpívali od starších popových hitů až po ty aktuální. Následoval doprovodný program, o který se postaraly místní taneční skupiny - Angeles Dance Group a Základní umělecká škola. Své vystoupení předvedli i pejsci s obdivuhodnou plejádu prvků z výcviku, které jsme mohli vidět na fotografiích a v kalendáři dopoledne. V menší pauze na zvučení následující kapely předal zástupce firmy CleanLife pan Daniel Večerka Domovu peněžitý dar v hodnotě 10 000,- Kč, který bude použit na společnou večeři zaměstnanců Domova, za jejich skvělou a tolik důležitou práci – moc děkujeme!

Následně si přišli na své milovníci rockové hudby. Vystoupila hradecká skupina Vendetta rock, která svým rockovým průřezem a show uchvátila jak příchozí veřejnost, tak i zaměstnance a uživatele Domova. Ještě před hlavním večerním koncertem nám svou neopakovatelnou barmanskou show předvedl Petr Hurta, který namíchal speciální drink pro toho, kdo ho nejvíce povzbuzoval. Leckdy člověk ani nechápal, jak jsou všechny ty triky s lahvemi možné… 
Pak již nastal čas na východočeskou kapelu Ready Kirken, která nám zahrála hodinu a půl hity starší i novější. 

Všichni příchozí, ale i zaměstnanci a uživatelé Domova si celou oslavu moc užili. Moc děkujeme všem příchozím, podporovatelům a dalším činovníkům, kteří se podíleli na zorganizování celé akce. Na vlastní kůži jsme zažili to, že ŽIVOT JE TEĎ, takže buďme opatrní, ale pojďme žít. 
Děkujeme, že jste nás podpořili!

Za zdokumentování celé akce děkujeme učitelům a žákům Střední průmyslové školy elektrotechniky a informačních technologií z Dobrušky a panu Jiřímu.

Fotografie si můžete prohlédnout zde: https://domovdknl.rajce.idnes.cz/2020_Louceni_s_letem%2C_20_let_Domova/

Lída Lorencová a kolektiv zaměstnanců Domova

Další články Domov důchodců Dvůr Králové n. L.

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 310x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět